Diplomovaná všeobecná sestra

 

 

Všeobecná sestra je pravou rukou lékaře, musí zvládat řadu odborných úkonů a dokázat pohotově reagovat na nepředvídatelné situace. Současně za každých okolností musí zachovávat trpělivost, empatii a lidský přístup. Právě sestra je ta, která nemocnému u lůžka, ale i v ordinaci ambulance, či na pokoji domova pro seniory, věnuje úsměv, někdy pohlazení a často pochopení. Je to jedna z prvních a často i posledních bytostí, které na tomto světě potkáme.

 

Cílem vzdělávacího programu je připravit všeobecně orientovanou diplomovanou sestru, která bude schopna samostatně působit v péči o zdraví, v prevenci i v péči o nemocné. Absolvent/ka prakticky zaměřeného programu je schopen/a samostatné odborné činnosti v péči o zdraví, jako sestra v nemocnicích, v ambulantních složkách státních i privátních, v terénní i domácí péči v rámci primární, sekundární i terciární zdravotní péče o populaci. Uplatní se i jako nelékařský zdravotnický pracovník s předpoklady pro vedení ošetřovatelského týmu.

 

Diplomovaná všeobecná sestra má možnost dále se vzdělávat v rámci specializační průpravy v jednotlivých úsecích ošetřovatelské péče.

 

Co říká o práci všeobecné sestry umělá inteligence?

 

 

Učební plány:

 
Diplomovaná všeobecná sestra

 

Procházka naší školou

 

 

Výuka ve škole

 

 KONTAKTY

Vyšší odborná škola zdravotnická
Brno, příspěvková organizace
Kounicova 684/16
602 00 Brno

IČO: 00637980
IZO: 110030460

Zřizovatel:
Jihomoravský kraj

Bankovní účet:
63234621/0100

Datová schránka:
8khyzqh

Telefony:
ústředna
542 213 907, 542 213 971

studijní oddělení
542 211 405

mail: info@voszbrno.cz

Prohlášení o přístupnosti


FORMULÁŘ

Máte otázky?
Přejete si kontaktovat?

Jméno:

Telefon:

Email:

Zpráva:
Nevyplňujte email:
© VOŠZ Brno & Štefl software